Kanada Ticari Vize

Kanada Ticari Vize

Kanada ticari vize iş amacıyla seyahat yapmak isteyen vatandaşların bu konuda başvuru yapabilmeleri için belirli şartları yerine getirmeleri gerekiyor. Vize işlemleri için yapılacak olan hazırlıkların önemi oldukça büyük. Bu hazırlık yaşamasında herhangi bir eksiklik ya da belirsizlik başvuru için hazırlık evresindeki emekleri boşa çıkarabiliyor. Bu nedenle öncelikle Kanada ticaret vizesi için neler yapılması gerektiği konusunda Kanada Başkonsolosluğundan detaylı bilgi alınması gerekiyor.

Bu nedenle yapılacak olan başvuruda tüm istenilenlerin ve eksikliklerin tamamlanabilmesi için konsolosluğun yoğunluğu ve yeterli zamanının olup olmadığı konusunda bizzat bilgi alınmalıdır. Çünkü yeterli zamanın olmaması ve başkonsolosluğunun yoğun çalışmaları göz önüne alındığında vize başvurularına verilecek zamanın uzamasına neden olabiliyor.

Kanada Ticari Vize İşlemleri

Kanada ticari vize işlemleri diğer vize başvurularından biraz farklılık içeriyor. Bu vize başvuru amacının ticari işlemler olmasından dolayı konsolosluğun bu başvurular için ekstra evraklar istediği biliniyor. Bu nedenle özellikle ticari vize işlemleri için istenen ekstra belgelerin neler olduğu konusunda bilgi alınması işlemlerin hızlanması için oldukça önemlidir.

Kanada ticari vize işlemleri için başvuru yapacak olan kişinin başvuruyu bizzat kedisinin yapması gerekiyor. Başvuru sahibi ile konsolosluk arasında ya başvuru yapıldığı gün ya da daha sonraki zamanlarda Kanada ticari vize işlemleri için mülakat yapılıyor. Yapılan bu mülakatlar ve eksik belgelerin temin edilmesi aşamasından sonra Kanada ticari vize ilgili kararlar başvuru sahibine bildiriliyor.

Kanada Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada ticari vize alabilmek için diğer vize türlerinden ayrı olarak ticari bir hizmet verildiğinin belgelenmesi gerekiyor. Öncelikle Kanada ticari vize başvuru talep dilekçesinde vize işlemlerine neden başvurulduğu kesin ve net bir şekilde bildirilmesi gerekiyor. Başvuru dilekçesi konsolosluk tarafından incelenerek ticari faaliyetler için kapsamlı bilgiler ve belgeler talep ediliyor. Bu evrak ve belgelerin belirtilen süre içerisinde teslimatının yapılması vize işlemlerinin sonuçlanması açısından oldukça önemlidir.

Ticari faaliyetler için yapılacak olan başvuruda önemli olan konu ticari faaliyetlerin hangi alanda yapılacağı konusunun da özellikle belirtilmesi gerekiyor. Aynı zamanda ticari faaliyetlerin Kanada’da hangi firmalar arasında gerçekleşeceğinin belirlenmesi de önemli konular arasında yer alıyor. Başvuru için yazılacak olan dilekçede Kanada ticari vizenin ne amaçla alınması gerektiği net bir şekilde belirtilmelidir.

Kanada Ticari Vize Gerekli Evraklar

Vize için genel evrakların yanı sıra sadece ticari vize talepleri için istenen ekstra evraklar da bulunuyor. Öncelikle vize başvurusunda bulunan kişilerin 10 yıldan daha eski olmayan ve yıpranmamış pasaportları olması gerekiyor. Pasaport içerisinde en az iki adet boş sayfa olmalıdır. Bundaki amaç bu boş sayfalara ticari vize damgasının vurulacak olmasıdır. Aynı zamanda pasaportlar seyahat işlemlerinin başlayıp bitmesinden sonra en az 3 ay geçerli olması da aranan bir diğer özellikler arasında yer alıyor.

Kanada ticari vize işlemleri için istenen bir diğer belge de Kanada ticari vize başvuru formudur. Başvuru formu, kişilerin talep ettikleri vize başvurusu için kişilerden istenen tüm bilgileri içeren bir form olarak dikkat çekiyor. Bu formun itinalı bir şekilde doldurulması, boş bırakılmaması, detaya girilmesi gereken yerde detaya girilmesi gerekiyor.

Kanada ticari vize işlemleri için başvuru formu çok büyük önem taşıyor. Bu formda başvuru sahipleri ile ilgili kişisel bilgilerin istediği yerler olmasının yanı sıra başvuru sahiplerinin sosyal ve ekonomik durumları ile ilgili bölümler de yer alıyor. Aynı zamanda başvuru sahibinin çalıştığı iş yeri ile ilgili bilgiler de bu başvuru formu içerisinde isteniyor.

Kanada ticari vize işlemleri için iki adet biometrik fotoğraf gerekiyor. Fotoğrafların başvuru sahiplerinin son hallerini gösteren fotoğraflar olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Fotoğrafların silik ve başvuru sahibinin simasının seçilmesinin zor olduğu bir şekilde olmamasına dikkat edilmelidir. Kanada ticari vize işlemlerinde başvuru sahibi yapacağı ticari faaliyetler ile ilgili detaylı belgeler isteniyor.

Başvuru sahiplerinin çalıştıkları yerlere ait ticari sicil kayıtları ve belgelerinin ibraz edilmesi isteniyor. Aynı zamanda ticari faaliyetlerinin hangi ürün ve hizmetler kapsamında sağlandığı da belirtilmelidir. Eğer ki başvuru sahibi ticari faaliyetlerini yürüttüğü hizmetleri içeren firmanın sahibi ise firmanın ticari faaliyetleri ile ilgili belgelerin de ibraz edilmesi isteniyor.

Başvuru sahibinin finansal anlamdaki durumu gösteren banka bilgileri de başvuru belgeleri arasında yer alan bir diğer önemli evraklardandır. Başvuru sahibinin sosyal ve ekonomik durumunun iyi olması başvurunun amacındaki samimiyetini gösterdiği için vizeye onay verilmesi sürecini olumlu yönde etkiliyor.

Kanada Ticari Vize Ücretleri

Her vize türünde olduğu gibi Kanada ticari vize işlemleri için de belirli ücretler ödenmesi gerekiyor. Ticari vize işlemleri için belirlenen vize ücretleri Kanada doları üzerinden değerlendiriliyor. Her yıl vize ücretlerinde meydana gelen değişim nedeni ile başvuru sahiplerinin bu ücretler konusunda bilgi sahibi olmaları gerekiyor.

Kanada ticari vize ücretleri güncel olarak 280 Kanada doları olarak belirlenmiş durumda. Vize ücretinin ödenmesi ile birlikte ödeme yapıldığında dair belgenin de Kanada konsolosluğuna ibraz edilmesi gerekiyor.